Třída – prostory

Mateřská škola je jednotřídní s celodenním provozem a kapacitou 25 dětí.

Provoz školky je od 6:20 hodin do 16:00 hodin.

Hlavním vchodem vstoupíte do dvou dětských šaten, kde najdete informační nástěnky a velkou nástěnku pro prezentaci dětských prací. Projdete malou chodbou, která odděluje šatnu pro dospělé a kabinet pro ukládání pomůcek. Další místnost je rozdělena na kancelář a kuchyňku. Pak vstoupíte do třídy.

TŘÍDA

Třída mateřské školy je vybavena dětským dřevěným nábytkem, který je rozmístěn tak, aby vznikla rozmanitá hrací centra. Část místnosti, kde jsou stolečky se židličkami ve dvou velikostech, slouží zároveň jako jídelna. Ve třídě mají děti k dispozici magnetickou tabulí a nábytkovou stěnu, ve které mají volně přístupné stavebnice, hračky  a hry. Na skříni je umístěn televizor s DVD přehrávačem.

Z větší části je podlaha pokryta kobercem. Je využívána pro didakticky zacílené činnosti a volným hrám dětí. Najdete tu knihovnu, didaktické pomůcky, hračky pro děti i výtvarné pomůcky.

TĚLOCVIČNA

Druhou místností je prostorná tělocvična, která je vybavena nábytkovou stěnou, psacím stolem, magnetickou tabulí, žebřinami a dvěma lavičkami. Velká policová skříň slouží k ukládání tělocvičného náčiní, hudebních nástrojů a hraček pro děti.

Zadní část místnosti se po obědě mění v ložnici a na připravených lehátkách děti odpočívají. Pro zvýšení jejich soukromí využívají paní učitelky barevné paravány mezi lehátky.

Místnost je orientovaná na východ, je světlá a v celé místnosti je položen koberec.

Třídu a tělocvičnu odděluje umývárna a dětské toalety.