Prosinec 2021

Zpráva o činnosti školní družiny – prosinec 2021

Průměrná docházka v měsíci prosinci činila 24,25 žáků denně.

V měsíci prosinci jsme ve školní družině přečetli dětskou knihu s názvem Louskáček od An Leysonové. Adventní čas nám přiblížily vánoční příběhy na pokračování, poslech vánočních koled a pohádky Jak čert s mlynářem mleli síru. V rámci celoročního tématu děti tento měsíc navštívily Austrálii a dozvěděly se, jak se u protinožců slaví Vánoce.

Vánoční tématika nás provázela i ve výtvarných činnostech. Začátkem měsíce děti vyráběly čertí zápich a adventní věnec z různých druhů papíru. Jako překvapení pro rodiče jsme zhotovili svícen a vánoční přání pomocí metody Big shot.  V návaznosti na Austrálii děti malovaly vodovými barvami bumerang.

V tomto předvánočním čase jsme si povídali na téma: Adventní čas u nás a v Austrálii, Vánoční zvyky a tradice.

V kroužku angličtiny jsme dokončili třetí lekci s názvem „School things“ a seznámili jsme se s další lekcí na téma „At the park“.

Žáci se v tomto měsíci naučili báseň Vánoce, luštili zimní sudoku či Mikulášskou únikovku, hráli Arcticu, Dobble, Pexetrio a Moje první Česko. Ježíšek na naši školní družinu ani letos nezapomněl a jedno páteční odpoledne pro nás připravil krásnou vánoční nadílku.

Velmi často jsme navštěvovali školní zahradu a hřiště. Při řízených činnostech jsme hráli míčové hry – fotbal, vracečka, Na Ludvíka a honičky – Na ovečky, Mrazík, Chobotničky, Cukrkávalimonáda…  Dokonce nám na několik dní napadl sníh, takže jsme se s radostí věnovali zimním hrátkám jako je stavění sněhuláka a iglú.