EVVO – Lesy v ohrožení

Blížící se Den Země si starší žáci připomněli programem s názvem „Lesy v ohrožení“.

Děti se nejdříve seznámily s pojmem ekologie, poté si zábavnou formou navzájem sdělovaly, co se jim vybaví, když se řekne „LES“.

Dozvěděli jsme se jaké jsou funkce lesa – produkce dřeva, produkce lesních plodin, rekreační, vodohospodářská, klimatická, životní prostřední pro zvířata a rostliny, půdo ochranná a půdotvorná. Všechny funkce žáci dokázali vysvětlit.

V další aktivitě děti obdržely do dlaně tajný předmět z lesa a jejich úkolem bylo poznat o jaký předmět se jedná a následně ho správně umístit na plátno znázorňující les.

Také jsme si připomněli druhy lesů a nemoci, které tyto lesy ohrožují.

Díky zajímavým aktivitám si žáci osvojili znalosti ohledně funkcí lesa a jeho důležitost pro přírodu.