Zpráva o činnosti školní družiny – listopad 2021

Průměrná docházka v měsíci listopadu činila 21,19 žáků denně.

Během měsíce listopadu jsme ve školní družině přečetli knížku Proč umějí kachny tak dobře plavat, také jsme si četli ukázky z knížek Nová dobrodružství prasátka Pepy a Abeceda není věda. V rámci celoročního tématu „Cestování po světě“ děti tento měsíc navštívily Čínu a zhlédly ukázku bojového umění kung-fu.

Během tohoto měsíce děti kreslily podzimní déšť, Martina na bílém koni, Sovu pomocí anilinových barev, zkoušely si čínské znaky nebo vyráběly papírové ozdoby na stromeček. Také jsme si povídali na téma „Lékařství“, vyrobili si doktorský kufřík a seznámili se s lidskou kostrou pomocí lepení jednotlivých částí na papír.

V kroužku angličtiny jsme si osvojili slovní zásobu a gramatiku z 3. lekce  – School things.

Žáci se ve školní družině tento měsíc naučili báseň Hřib, luštili podzimní křížovky, hráli šachy, dobble, Moje první Česko, Jožina z bažin a další hry.

Velmi často jsme navštěvovali školní zahradu a hřiště. Při řízených činnostech jsme hráli míčové hry – fotbal, vracečka, a honičky – Na ovečky, Mrazík, Chobotničky, Elektrikář.  Také jsme cvičili s lanem a trénovali T- běh.