Den dětí

Den dětí jsme oslavili v mateřské škole již v pondělí 30. května 2022. Děti shlédly produkci Úžasného divadla fyziky se sídlem v Brně.

Děti se zábavnou formou seznámily s fyzikálními jevy. V pokusech šlo o vzbuzení zájmu, chuti objevovat a o trénink popisu pokusů a jednotlivých jevů. Některé děti se zapojily do několika pokusů a snažily se přijít na příčinu jednotlivých jevů.

Děti viděly, jak se věci chovají ve vzduchoprázdnu. Balonky, které se nafukovaly samy od sebe. Viděly, jak se dá uhasit plamen svíčky bez vody. Viděly hru s hustotou některých tekutin v barevném koktejlu. Na konec produkce byly vytvořeny krásné vzdušné prstýnky, díky kterým se dětem vzduch zviditelnil.

Oslava Dně dětí pokračovala slavnostní svačinou, kterou připravila paní Lenka Vancová a dětem opravdu chutnala.