„Pojďte s námi do ZOO“ – ekologický seminář

Projektový den  „Pojďte s námi do ZOO“ – ekologický seminář

V měsíci březnu nás navštívila paní Lenka Hronešová z Ekologického střediska Sever v Hradci Králové, která pro nás měla připraveno ekologické pásmo týkající se exotických zvířátek. Děti se hravou formou seznamovaly pomocí nafukovacího glóbusu, kde exotická zvířata žijí, na kterém kontinentu. Kde tato zvířata můžeme u nás vidět – v ZOO.

Děti předváděly pohyby některých zvířat, jejich zvuky. Co je pro některá zvířata typické, podle čeho je poznáme. Přiřazovaly obrázky jejich srsti ke zvířatům např. pruhy k zebře, klikatou čáru k hadovi apod. Důležitá informace pro děti, i zajímavá byla –  čím se zvířata v ZOO živí, čím je krmí a také pokud chceme při návštěvě ZOO zvířata krmit, můžeme si u vchodu zakoupit krmivo, které je pro ně vhodné. Nikdy je nesmíme krmit tím, co si přineseme  sebou do ZOO.

Celým pásmem děti provázela kamarádka koala, která přijela k dětem na návštěvu ze ZOO. Děti se jí mohly zeptat na vše, co je o exotických zvířátkách zajímalo.