Černý den =Liščí neděle

Černý den byl motivován první postní nedělí zvanou také „Černou nebo liščí“ z předvelikonočního období. Na tuto neděli maminky pekly pro děti preclíky, které věšely v zahradách na stromy.

Paní Lenka Vancová připravila pro děti nejen preclíky na strom, ale i velice pěknou a dobrou svačinu motivovanou právě touto nedělí.

Paní učitelka Ilona Tučková vyrobila pro děti čelenky v podobě černé lišky a černá barva provázela děti po celý den.Děti přišly oblečené do černé barvy a na cvičení si přinesly černou hračku. Při ranních činnostech si starší děti vyrobily černou ovečku, která byla motivovaná pohádkou Hany Doskočilové s názvem „Ovečka s černou skvrnou“. Pro starší děti byly připraveny aktivity – pracovní list se stíny zvířat, staré dobré Domino a vyškrabávaná technika na jednoduché obrázky. Pro mladší děti zase vyhledávání černých obrázků z mnoha jiných barev a pokládání černých puntíků do předlohy.