Dílna čtení

Ve středu po obědě si žáci 2. a 3. ročníku vyzkoušeli, jak se pracuje v dílně čtení.

Po vysvětlení jednoduchých pravidel si každý našel své místečko a 15 minut nerušeně četl. Děti byly opravdu vzorné, ve třídě bylo slyšet je otáčení stránek.

Každý si měl v přečteném textu najít a napsat větu, která na něj nějakým způsobem zapůsobila a napsat si jak.

Po uplynulé době byla aktivita „Poslední slovo patří mně“ – postupně jsme si četli vybrané věty a zkoušeli uhádnout, jak na daného spolužáka zapůsobily a proč. Tady bych opět děti pochválila za zajímavý výběr a empatické odpovědi.

Všichni byly se samostatným čtením spokojení a těší se na příští úterý, kdy už si přinesou z domova svoje rozečtené knížky, ve kterých budou pokračovat.