Vánoční zvonění – 4.integrační aktivita

Naši předškoláci nás navštívili v adnventním čase, a proto všechny připravené aktivity se pojily k Vánocům. Nejdřívě jsme si společně zazpívali zimní písničky a koledy. někteří je zdárně doprovodili na orffovy nástroje.

Poté už každý usedl na své místo, kde si děti procvičily zrakovou percepci a orientaci na ploše při lepení svého dárku. Kreslili jsme na velkou papírovou plochu ,,nebe”, kam jsme  pošeptali svá přání.

Nakonec si každý předškolák vybral obrázek a pmohl vystřihnout vousy vánočnímu skřítkovi.

Školáci si mezitím hráli na vánoční rybáře, kde si ,,nachytali”  v rybníce barevné rybičky – části příběhu. Příběh si pak dle posloupnosti lepili do sešitu. Hotové dílo doplnili obrázkem.  Na závěr společně  přečetli našim předškolákům.