Batůžkový den

Za krásného slunečného počasí ve čtvrtek 2. června 2022 jsme se vydali na poslední batůžkový výlet v tomto školním roce.

Cestou v lese děti zdolávaly přírodní terén i překážky. Využily pokácený strom, po kterém se zkusily projít a z kmene seskočit. Odvahu našly všechny děti. Vnímaly zvuky lesa a zpěv ptáků.

Děti zahlédly slunéčko sedmitečné na lístku z habru, které nás evokovalo k hudebně pohybové hře „Beruška“.

V kouzelném pytlíku na děti čekaly dopravní prostředky, které pojmenovaly a určovaly místo, kde se pohybují. Našli jsme chvilku na luštění hádanek o dopravních prostředcích.

V lese nesměla chybět také svačina od maminky či tatínka, na které si děti pochutnaly.

Našli jsme brouka – chrobáka lesního, kterého si děti pěkně zblízka prohlédly.

Cestou z lesa jsme potkali čtyři jezdkyně na koních, které potkáváme zcela výjimečně.

Dětem zbylo po více než dvou hodinách chůzi tolik energie, že na zahradě ještě radostně běhaly.