EVVO -Co ví kapička Jára?

Co ví kapička Jára?

Jára, malá kapka vody, k nám dnes přijela spolu s paní lektorkou Lenkou Hronešovou. V zajímavém interaktivním semináři se žáci dozvěděli zajímavé informace o vodě a jejím putování světem.

Povídací chvilky se střídaly s pohybovými aktivitami. Akustická hádanka, které se všichni s chutí zúčastnili, prozradila, že vodu v přírodě můžeme pozorovat mimo jiné v podobě deště. Žáci se také změnili na vědecké pracovníky a pomocí pokusu se přesvědčili o tom, že pára je vlastně voda. Koloběh vody si zase všichni připomněli dramatizací, při které bylo potřeba spolupracovat s ostatními.

Na závěr žáci popisovali situace, ve kterých se vodou plýtvá a ty, ve kterých se lidé chovají správně.

90 minut uteklo jako voda a nám nezbývá, než se těšit na další návštěvu z ekologického střediska Sever.