DEN ZEMĚ

V minulosti se oslavy konaly v čase jarní rovnodennosti, 21. března, a oslavovaly příchod jara.

V současnosti je Den Země věnovaný Zemi a koná se každoročně koná 22. dubna. Většina aktivit
je ekologicky motivována  a snaží se upozornit lidi na dopady ničení životního prostředí.

Ráno jsme začali nadšeným přivítáním nového dne. Po dlouhé době opět ráno vysvitlo slunce
a dávalo tušit, že se vše bude odehrávat v příjemné atmosféře.

V jednotlivých třídách žáci diskutovali nad obrázky krajiny – čisté a znečištěné, luštili křížovky, třídili odpad do vhodných kontejnerů., kreslili obrázky krajiny, ve které by chtěli nebo naopak nechtěli žít.

Žáci III.třídy vytvořili plakát, kde každý sám za sebe napsal závazný slib planetě Zemi.

Hlavní téma Dne Země vyjadřovalo heslo „Trees for the Earth!“, tedy „Stromy pro Zemi“.

Proto další část probíhala venku a byla opravdu praktická. Ve spolupráci s obecním úřadem
v Měníku jsme se aktivně podíleli na výsadbě nové aleje.