8.integrační aktivita – Na slovíčko

NA SLOVÍČKO

Na začátku dnešní IA jsme si s prvňáky připravili pro naše předškoláky aktivity podporující jejich hrubou
a jemnou motoriku při tělocvičné chvilce. Tu jsme doprovodili básničkou  ,,Duben má rád legraci.” Děti si procvičily koordinaci pohybů, držení rovnováhy,
pohyby a obratnost prstů.  Součástí hry byl i výlet vlakem – courákem i rychlíkem a přitom jsme sledovali a museli si zapamatovat obrázky  v prostoru.

Poté jsme si užili legraci při hádankách o jarních květinách. Prvňáci psali názvy květin na napisovací podložku a předškoláci slova vytleskávali a přiřazovali správný počet PET víček jako je slabik ve slově.

Pak už nás čekala hra ,,Slovníček”. Děti měly za úkol v kruhu a ve správném rytmu pojmenovávat věci na obrázku. Učili jsme se zrychlovat a zpomalovat. Pracovali jsme s dynamikou v hlase.

Poslední část hodiny jsme hráli hru ,,Otázky”. Děti své odpvědi ,,hrály” na xylofon. Otázky se týkaly právě proběhlých Velikonoc, koledování a výslužky.

Za měsíc se opět těšíme na setkání…