Slabikářová slavnost

Žáci 1.ročníku  oslavili v pondělí Slabikářový den. Při této významné události vyměnili Živou abecedu za Slabikář. Samotnému předávání předcházela práce spojená s plněním důležitých úkolů. Žáci si poslechli pohádku O písmenkovém království, kde vládl král Slabikář a královna Abecedka.  Postupně získávali klíče a prokázali, že poznají první písmenka, přečtou slabiky, poskládají slovo a zvládnou přečíst  rytířskou větu „My máme sílu.“

Poté byli pasování na RYTÍŘE ŘÁDU ČTENÁŘSKÉHO a dostali svoji první důležitou knihu v životě, o kterou se budou muset vzorně starat.

Přejeme, ať je jim  s knížkami pokaždé velmi hezky.

Přísaha ke vstupu do Čtenářského řádu

Slibuji, že se ke knihám budu chovat jako ke svým nejlepším kamarádkám a o každé pěkné knížce povím ostatním dětem, aby
i ony zažily podobnou radost ze čtení
jako já.

Rytíř Čtenářského řádu

• Rytíř Čtenářského řádu se zavazuje, že se bude ke všem knížkám chovat s úctou, bude je chránit a stanou se jeho kamarády.
  • Rytíř Čtenářského řádu čtením poznává krásu rodného jazyka a čtením si zdokonaluje jeho znalost.
  • Rytíř Čtenářského řádu se rád vrací mezi hrdiny knížek a prožívá s nimi dobrodružství.

Terezka Živá abeceda
Slabikář - Šárka