Krtek a podzim

Středeční dopolední program 20. října 2021 probíhal pod záštitou Ekologického střediska Sever v Hradci Králové. Odkud přijela Lenka Hronešová a povídala si s dětmi na téma „Krtek a podzim“.

V tomto dopoledním programu měly děti možnost se pomocí maňáska „Krtečka“ seznámit se znaky podzimu pomocí obrázků, skutečných plodů i formou pohybových her.

Děti poznávaly druhy ovocných stromů / jabloň, hrušeň / a jejich plody, které se na podzim češou. Také stromy listnaté / ořešák, buk, dub, jírovec / a jejich plody. Mohly si plody osahat a zjistit jejich tvar.

Formou hry se seznámily se zvířátky, která u nás přezimují, která celou zimu i spí, čím se přes zimu živí. Někteří ptáci, že odlétají do teplých krajin, protože přijde zima a nemají se čím živit / čáp, vlaštovka /.

Na pomoc přišel   maňásek „Ježek“ – děti skládaly co má v bříšku, čím se živí. Přes zimu spí v listí. Děti předváděly pohyb zvířátek / medvěd, veverka, žába, ježek, moucha, had, čáp, vlaštovka /, motivací byly říkanky.

Dětem se povídání o podzimu líbilo a byly spokojené a spolupracovaly.