Na návštěvě v mraveništi

Na návštěvě v mraveništi

Žáci 1., 2. a 3. ročníku se na hodinu proměnili v pilné mravence. Z ekologického střediska SEVER k nám přijela paní lektorka Hronešová s programem „Na návštěvě v mraveništi“.

Pomocí skládaček a kartiček jsme se dozvěděli základní informace o životě těchto zajímavých tvorů.

Pak už bylo všechno jen na našich mravenečcích. Nejprve si pomocí kuličky namočené v barvě vytvořili chodbičky ve svém papírovém mraveništi. Bylo potřeba spolupracovat ve skupince
a tato aktivita měla u dětí veliký úspěch.

Další mravenčí spolupráce byla potřeba při shánění potravy. Když už byla zásobárna plná, mohli jsme se podívat na rozmnožování a vývoj mravence. Po krátkém vysvětlení následovalo hledání obrázků a hmatové poznávání jednotlivých stadií vývoje mravence.

Protože mravenci si navzájem pomáhají a spoléhají se jeden na druhého, i my jsme si to vyzkoušeli při cestě za potravou a zpět. Při cestě po větvičce z židliček jsme si vyzkoušeli důvěru v kamarády.

Na závěr jsme do papírového mraveniště pomocí prstíků natiskli mravenečky. Spokojení žáci si program velice chválili.