Strašidelná výprava za elixírem mládí

30. duben je čas čarodějnic. Do školy přišel dopis čarodějnice Agáty s prosbou o pomoc. A co bychom to byli za lidi, kdybychom odmítli pomoc – byť nás o ni prosí čarodějnice…

Proto si žáci vyrobili kotlíky a vyrazili sbírat přísady do Elixíru mládí. Nebyla to vůbec jednoduchá práce, protože přísady mohli získat až po splnění úkolu. Proto v lese skákali, aby získali Žabí slinu, letěli na koštěti pro Hvězdný prach, uháněli s větrem o závod pro Slzu jednorožce, sestavovali uspávací zaklínadlo, aby získali Dračí šupinu a plnili ještě další úkoly.

Snaha se všem vyplatila, protože nasbírali všechno potřebné a podle tajuplného receptu vytvořili Elixír mládí a pomohli tak čarodějnici Agátě omládnout o několik století.