Návrat žáků do školy – prezenční výuka

Vážení rodiče,

doposud jsem nedostala žádné informace ohledně nástupu žáků do školy a testování žáků.

Pravděpodobně – dle informací z médií – bude zahájena prezenční výuka žáků prvního stupně od pondělí 12. 4. 2021. Pokud tedy od 12. 4. bude povolena přítomnost žáků ve škole, nastoupí v týdnu od 12. 4. žáci 1.-5.ročníku. Naši žáci by měli navštěvovat školu prezenčně bez rotací.

 

Školní obědy budou žákům přihlášeny automaticky. Pokud budete chtít dítěti oběd ODHLÁSIT, kontaktujte prosím vedoucí školní jídelny.

 

Školní družina bude otevřena beze změn pro žáky 1.-3. ročníku. Pro žáky 4.-5. ročníku bude provoz ŠD omezen a upraven.

 

Testování žáků – jedinou informaci, kterou škola obdržela ohledně testů: MŠMT připravilo distribuci antigenních testů, které by měly být do škol dopraveny v tomto týdnu (do čtvrtka 8. 4.) – jedná se o “Lepu” testy, “Singclean” testy.

 

Žádné další informace a metodické materiály zatím nemáme, tedy jakým způsobem bude testování probíhat, kdo bude žáky testovat, jak postupovat v případě pozitivity žáka atd. Jakmile budeme mít k tomuto informace, budou zveřejněny na webových stránkách naší školy.

 

Prezenční výuka v mateřské škole bude od 12.4.2021 umožněna pouze dětem, které si plní povinné předškolní vzdělávání (“předškoláci”).

 

Děkuji za pochopení,

                                          Mgr. Marcela Říčanová

Napsat komentář